Kredyty samochodowe

Kredyty samochodowe umożliwiają zakup każdego auta, nowego jak i używanego, bez względu na markę i pochodzenie. W wielu przypadkach można też opłacić zakup dowolnego pojazdu jakim jest motocykl czy nawet łódź. Przy autach używanych jest jednak ograniczenie wiekowe.

Na kredyt można dzisiaj kupić niemal każde auto: nie tylko nowe prosto z salonu, ale także nawet te dużo starsze, kilkunastoletnie używane samochody. Niemal bez żadnego problemu można także finansować zakup samochodu z zagranicy. Firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą również nie mogą narzekać: stosunkowo łatwo jest uzyskać obecnie kredyt na samochód firmowy, nawet na ten ciężarowy. Alternatywą zawsze pozostaje leasing . Większość banków kredytujących pojazdy nie tylko w całości sfinansuje zakup auta bez wkładu własnego, ale i bez problemu pożyczy pieniądze na bardzo długi okres czasu.

Wśród zabezpieczeń jakie bank wymaga się przy kredycie na auto jest wykupienie ubezpieczenia Auto Casco. Kredyt zabezpiecza się również wekslem in blanco lub poręczeniem osoby trzeciej. Najpopularniejsze są jednak zastaw rejestrowy (czyli umieszczenie wpisu w krajowym rejestrze zastawów) i przewłaszczenie (w przypadku przywłaszczenia bank staje się właścicielem pojazdu w 49%).

Pożyczka pod zastaw pojazdu

Pożyczki pod zastaw charakteryzują się uproszczoną procedurą przyznawania środków finansowych. Każdy bank ustala swoje zasady kredytowania.

Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu możesz zaciągnąć kredyt pod jego zastaw i nadal z niego korzystać. Bank jest jednak wpisany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel, a także dokonuje się cesji z polisy AC. Po spłaceniu kredytu bank wyraża zgodę na zwolnienie z tych zabezpieczeń.

Pożyczka pod zastaw auta dla firm

W przypadku firm właściciele mogą skorzystać z procedury uproszczonej i nie muszą przedstawiać dokumentów finansowych, dodatkowo osoby fizyczne prowadzące działalność często nie muszą przedstawiać zaświadczeń z ZUS i US o niezaleganiu.

Partnerzy