Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny to zamiana kilku zobowiązań na jeden kredyt. Pozwala on na uzyskanie środków potrzebnych do spłaty innych zobowiązań.

Za jego pomocą spłacamy nie tylko kredyt gotówkowy, debet lub kredyt na budowę domu, ale możemy część przeznaczyć na wybrany cel.

Często bywa tak, że spłacamy kilka kredytów jednocześnie. Może to być na przykład jeden duży kredyt na samochód lub mieszkanie oraz kilka mniejszych kredytów powiedzmy kredyt za telewizor lub nowy komputer dla dziecka. W pewnym momencie pamiętanie o różnych terminach spłacania rat wszystkich zobowiązań staje się uciążliwe. Z pomocą przychodzi nam oferta kredytów konsolidacyjnych, która umożliwia przekształcenie wszystkich kredytów w jeden.

Konsolidacja kredytów może pomóc nam nie tylko uporządkować domowe finanse, ale również uwolnić trochę gotówki na codzienne wydatki.

Przeznaczeniem kredytu konsolidacyjnego jest restrukturyzacja zadłużenia, a adresatami przede wszystkim kredytobiorcy, których przytłacza ciężar obsługi zaciągniętych zobowiązań. Nie zawsze oznacza to, że problemem jest nadmierne zadłużenie. Przyczyną kłopotów może być tylko niedopasowanie wysokości rat do możliwości finansowych klienta.

Najciekawsze w tej ofercie jest to, że połączenie kredytów w jeden, oprócz mniejszej uciążliwości zapewnia przeważnie niższe raty oraz dłuższy okres kredytowania.

Możemy wyróżnić dwa rodzaje konsolidacji kredytów:

  • kredyt konsolidacyjny hipoteczny przyznawany na dłuższy okres, z mniejszym oprocentowaniem na wyższe sumy ale z konieczności zabezpieczenia w postaci hipoteki naszej nieruchomości,
  • kredyt konsolidacyjny gotówkowy, który możemy otrzymać na krótszy czas, na mniejszą sumę i na pewno na dużo gorszych warunkach jeśli chodzi o oprocentowanie, ale bank nie wymaga zabezpieczenia.

Podstawową zaletą kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie rat na skutek wydłużenia okresu spłaty kredytu.

Partnerzy